Lekcje z native speaker – czy to naprawdę pomaga?

Gru 25

Lekcje z native speaker – czy to naprawdę pomaga?

Chcesz nauczyć się języka obcego, by móc be problemu porozumiewać się za granicą? A może wymaga tego od ciebie twoja praca? Gdy od lat nie możesz zabrać się za lekcje, pomyśl o nauce języka obcego z native speakerem – na czym ona dokładnie polega i czy jest skuteczna?

Kim jest native speaker?

Native speakerami nazywa się osoby, które posługują się danym językiem obcym jako swoim językiem ojczystym. Jesteśmy w związku z tym native speakerami języka polskiego dla Niemców czy Francuzów. W Polsce z kolei native speakerami najczęściej są Anglicy, jako że to język angielski cieszy się największym powodzeniem w szkołach językowych.

Nauka przez konwersacje

Lekcje z native speakerami polegają głównie na konwersacjach. Nie są one zwykle wypełnione nauką gramatyki czy też pisania, koncentrują się głównie na praktycznych aspektach, czyli na czytaniu oraz na wymowie, które wykorzystywane są podczas kontaktów z obcokrajowcami i pobytu w obcojęzycznym kraju.

Nauka ma formę wspólnego rozwiązywania ćwiczeń różnego rodzaju, czytania, a także, oczywiście, rozmowy w języku obcym – to ona jest najbardziej stymulująca. Im częściej będzie się rozmawiało w danym języku, tym też szybciej i łatwiej można się nim posługiwać samodzielnie.

Gdzie uczyć się z native speakerem?

Na lekcje można zapisać się w szkołach językowych, które oferują tego rodzaju usługi. Drugim rozwiązaniem jest poszukanie ofert native speakerów w serwisach ogłoszeniowych. Niestety, są one dość drogie, niemniej gdy chodzi o skuteczność, bardzo polecane.

Jeden komentarz

  1. Ubuntu /

    Oferujemy Ci najbardziej efektywna metode nauki jezyka obcego. Z tutlo oszczedzasz swoj cenny czas i wykorzystujesz w pelni efektywnie czas przeznaczony na nauke jezyka obcego. Intensywne lekcje w modelu 1-1 z native speakerem w tutlo przelom, dzieki ktoremu nabierzesz wiekszej plynnosci w mowieniu w jezyku obcym.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *