Jak uczyć się angielskiego w domu?

Lip 30

Jeżeli nie masz w okolicy dobrej szkoły językowej, nie masz czasu czy pieniędzy na takie lekcje czy też po prostu nie odpowiada ci ich forma, wtedy angielskiego możesz uczyć się także w domu. Jak to zrobić, aby uzyskać jak najlepsze wyniki?

 

Materiałów do samodzielnej nauki języka angielskiego jest multum, dlatego też jeżeli planujesz rozpoczęcie nauki, wtedy warto dobrze zapoznać się z plusami i minusami określonych metod nauki.

 

Na komputerze

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z multimedialnych kursów na komputer lub też kursów online, które są do nich podobne. Zawierają mnóstwo aktywizujących zadań, które ćwiczą pisanie, czytanie, rozumienie tekstu, gramatykę, słownictwo i inne aspekty języka angielskiego. Często do kursów na komputer dodawane są także książki.

flags-186180_640

Inną propozycją są zajęcia online przez Skype i przez platformy e-learningowe – można wtedy także uczyć się od nauczycieli, niemniej są to dość drogie kursy językowe.

W samochodzie

Jeżeli dużo czasu spędzasz w samochodzie, wtedy pomyśl o audio kursach języka angielskiego. Dzięki nim możesz łatwiej nauczyć się słownictwa oraz wymowy.

Podręczniki

Te pisane do samodzielnej nauki często są bardzo skuteczne, ale trzeba zaopatrzyć się najlepiej w zeszyt i pamiętać o systematyczności.

Fiszki

Gdy chcesz uczyć się słówek, nie zapominaj także o fiszkach – te małe karteczki pomogą ci w ich łatwiejszym zapamiętaniu. Możesz zrobić je samodzielnie lub kupić jako gotowe.

Niezależnie od tego, jaką metodę nauki wybierzesz, pamiętaj o tym, że bardzo ważna jest systematyczność, dlatego jeżeli nie jesteś w tym dobry, lepiej pomyśl o zwykłych kursach językowych w szkołach nauki języków obcych.

Jeden komentarz

  1. Sworny - tłumacz przysięgły języka angielskiego /

    Języka można uczyć się na wiele sposobów. Podstawą jest jednak systematyczność. Ważne, by po zakończeniu kursu/szkolenia czy samodzielnej formy nauki język po prostu ćwiczyć.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *